Serwis Komputerowy Ursynów

Komputery stacjonarne i laptopy  sprzedają się obecnie bardzo dobrze. Każdego dnia na rynku pojawiają się nowe modele. Najnowsze badania, przeprowadzone kilka dni temu bardzo dokładnie pokazują nam wszystkim, że nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować bez komputera.

Mało kto używa obecnie komputera bez internetu. Nawet seniorzy nauczyli się obsługiwać komputery i korzystać z internetu. Warto wspomnieć, że obecnie w dalszym ciągu połowa ruchu w sieci jest wykonywana na urządzeniach komputerowych.  Awaria karty sieciowej, czy routera może w nagły sposób ograniczyć możliwości naszego komputera lub laptopa. Słaby zasięg sieci WiFi tez może sie stać utrapieniem przyprawiającym o ból głowy. Serwis komputerowy Ursynów zajmuje się budowa i naprawą sieci komputerowych zarówno kablowych jak i WiFi. Pomóżmy w konfiguracji drukarki bezprzewodowej, podłączeniu serwera NAS, czy zmianie hasła w routerze. Konfiguracja sieci WiFi również nie jest dla nas problemem. Z kabelkami i wtyczkami sieciowymi radzimy sobie równie sprawnie.

Polsce podobnie jak w innych krajach ludzie mają odmienne gusta. Jedni lubią komputery stacjonarne do których podłączają ogromne monitory  których przekątna  przekracza 27 cali, inni zaś małe przenośne laptopy o przekątnej 12″. Wszyscy doskonale wiemy, że o gustach nie dyskutuje. Nowoczesne komputery są również bardzo drogie. Kiedy komputer albo laptop przestaje dobrze działać, warto skorzystać z Serwisu Komputerowego Ursynów. Naprawa komputera lub laptopa to często  koszt  do kilkaset  złotych razem z częściami. W porównaniu z kosztami zakupu nowego sprzętu to 1/5 jego wartości.  Już po kilku miesiącach wydatek taki nam się zamortyzuje a naprawiony sprzęt może działać bezproblemowo całe lata.

Trzeba stwierdzić jasno i stanowczo, że przyszłość należy do coraz bardziej smukłych oraz bardziej wydajnych  laptopów , które będą coraz lżejsze, pobierały będą coraz mniej energii, oraz zajmowały coraz mniej miejsca.

Oczywiście dalej będą popularne komputery stacjonarne przeznaczone do rozrywki, które dzięki swojej budowie nadają sie dla graczy – gdyż współczesne gry mają coraz większe zapotrzebowanie na moc obliczeniową. Nie zapominajmy że o sprzęt komputerowy należy zadbać tak by mógł służyć nam długie lata. Nawet dla nowego sprzętu gwarancja sie kiedyś skończy, a nowy komputer to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.  O tak drogie urządzenie  należy dbać, wykonując co jakiś czas  konserwację układu chłodzenia. Taką usługę wykonuje Serwis Komputerowy Ursynów.

Coraz lepiej w naszym kraju sprzedają się komputery używane. Ludzie najchętniej kupują je z rynku wtórnego w specjalnych sklepach oferujących sprzęt polizingowy.  Cena przyzwoitego komputera polizingowego lub laptopa jest o połowę miesza od  ceny podstawowego współczesnego sprzętu.

Wszyscy doskonale wiemy, że każdy komputer może się oczywiście popsuć. W laptopach częstym uszkodzeniem jest zbita matryca. Innym częstym przypadkiem uszkodzenia jest połamana obudowa w laptopie. Serwis komputerowy Ursynów bez problemu poradzi sobie z takimi uszkodzeniami , wskazując najkorzystniejszą opcję naprawy laptopa.

W komputerach stacjonarnych po kilku latach użytkowania też należy pomyśleć o wyczyszczeniu go z kurzu. Przegrzanie procesora lub karty graficznej to częste uszkodzenia z którymi spotykamy się w Serwisie komputerowym Ursynów. Wymiana podzespołów komputerowych to często wykonywana usługa w Serwisie komputerowym Ursynów i mamy w tym duże doświadczenie..

Jednak najczęstszym utrapieniem jakie spotyka komputery są problemy z oprogramowaniem. Szkodliwe oprogramowanie – wirusy to dalej jeden z najbardziej utrudniających użytkowanie komputera problemów. Usuwanie wirusów i szkodliwego oprogramowania nie jest nam obca wiec śmiało możesz powierzyć nam zapanowanie nad tymi problemami.

Innymi softwarowymi problemami jest żle działający system operacyjny, brak odpowiednich sterowników czy nieumiejętnośc obsługi programów. Oczywiście i w tych problemach moze pomóc Serwis Komputerowy Ursynów. Wystarczy tylko zadzwonić, przedsatwić swój problem a informatyk określi mozliwości jego usunięcia oraz umówi dogodny termin wizyty lub odbioru sprzetu.

Jednak najbardziej uciążliwym problemem jaki spotyka sprzęt komputerowy są awarie dysków. W przypadku dysków talerzowych Serwis komputerowy Ursynów proponuje wymianę uszkodzonego  HDD na nowy i szybszy dysk SSD. Oczywiście w miarę możliwości przegrywamy zgrane dane. Przy kłopotach z odczytem uszkodzonego dysku podejmujemy analizę możliwości odzyskania danych i jeśli to możliwe po procesie odzyskiwania danych przegrywamy je na nowy dysk. Przy wymianie dysku na nowy instalujemy system operacyjny, sterowniki oraz  podstawowe programy. Jeśli klient dostarczy nam swoje oprogramowanie także zostanie ono zainstalowane.

Z uwagi na możliwość utraty danych w wyniku awarii dysku lub ataku złośliwego oprogramowania warto również zabezpieczyć swoje dane. Serwis komputerowy Ursynów pomoże przy wdrożeniu polityki kopi zapasowych, wyborze odpowiednich nośników danych oraz oprogramowania które ułatwi zabezpieczenia najważniejszych danych w sposób jak najmniej uciążliwy dla użytkownika.

Masz problem z komputerek lub laptopem? Serwis Komputerowy Ursynów jest do twoich usług.

Zadzwoń do nas już dziś 000-000-000