ID Ransomware: skuteczne wsparcie dla osób, które mają zaszyfrowany dostęp do plików na komputerze.

Niezabezpieczony komputer z dostępem do internetu to bardzo prosta droga do zainfekowania go. Coraz częściej mamy do czynienia z atakami z wykorzystaniem Ransomware. To sposób hakerskiego ataku w wyniku którego blokowany jest dostęp do naszego systemu komputerowego, a w celu jego odblokowania/odszyfrowania wymagana jest konieczność zapłacenia okupu. Zanim zdecydujemy się na zapłatę przestępcom za ponowny dostęp do swojego sprzętu, bądź też zrezygnujemy z prób odzyskiwania dostępu, warto skorzystać ze strony ID Ransomware: https://id-ransomwa-re.malwarehunterteam.com.

Jak to już zostało wspomniane Ransomware należy do dużych zagrożeń dla naszego sprzętu komputerowego. Jedną z ostatnich mutacji tego sposobu ataków jest trojan Locky, który to zaatakował już komputery w ponad 100 krajach na świecie (w tym także i w Polsce). Posiadacze zainfekowanego sprzętu mają kłopoty w postaci niemożności normalnego korzystania ze swoich urządzeń, ponieważ trojan wymusza okup za odzyskanie dostępu do komputera. Jakby tego było mało nawet po zapłacie nie zawsze jest gwarancja, że przestępca dotrzyma obiecanej umowy.

ID Ransomware

Będąc w podobnej sytuacji nie trzeba załamywać rąk, ponieważ znane jest wysoce skuteczne rozwiązanie tego problemu i to bez potrzeby płacenia hakerom! W tym celu należy zajrzeć na stronę  serwisu ID Ransomware (https://id-ransomware.malwarehunterteam.com). Jego zadaniem jest rozpoznanie Ransomware, który zablokował nam dostęp do komputera.

Zatem do odzyskania ponownej kontroli nad swoim komputerem powinniśmy wykonać następujące czynności:

  • w pierwszej kolejności należy przesłać do ID Ransomware plik, który służy hakerom do szantażu (choć przybiera on różnorodną postać to z reguły występuje jako HTML)
  • właściciel komputera powinien podesłać zaszyfrowany plik ze swojego komputera

Dzięki temu możliwe będzie zidentyfikowanie Ransomware. Dopiero po zdiagnozowaniu konkretnej przyczyny blokady można przystąpić do odblokowania sprzętu. Najczęściej spotykamy się wówczas z następującymi scenariuszami:

  • najlżejsze przypadki pozwalają na przesłanie właścicielom zarażonego komputera linku do aplikacji pozwalającej na odzyskanie dostępu do plików,
  • w poważniejszych konieczna może się okazać czynność polegająca na wykonaniu kopii zapasowej zaszyfrowanych plików i liczenie, że da się je odzyskać w przyszłości

Na obecną chwilę portal ID Ransomware daje poszkodowanym możliwość  wyeliminowania przeszło 200 najczęściej występujących  odmian  ransomware, w tym m. n.: zCrypt, ASN1 Encoder, Cricton, XTP Locker 5.0, DXXD, XRTN, ECLR Ransomware, Xort, EduCnypt, Xort, EL Polocker, Lortok, EncryptorRaaS, Enigma, Exotic, Fabiansomware, Fake Maktub, Japan Locker, Lock93, Jigsaw, LockLock, JobCrypter i szereg innych.