Plusy komputerów poleasingowych – taniej i niekoniecznie gorzej

Wielu z nas jak ognia unika komputerów używanych, a zwłaszcza komputerów poleasingowych. Uważa się, że sprzęt, który był najprawdopodobniej intensywnie użytkowany w prywatnych firmach będzie mocno zużyty. Czasem bywa i tak. Jednak pamiętać należy i o innej kwestii – klienci biznesowi często bardzo dbają o swoje komputery – w końcu od nich zależy ich zysk, a czy jest coś ważniejszego niż zysk w powadzeniu własnej działalności gospodarczej? Dlatego komputery poleasingowe, choć zapewne intensywnie użytkowane, potrafią być również bardzo zadbane, co gwarantuje kolejne lata bezproblemowej eksploatacji. Warto wziąć to pod uwagę, zwłaszcza, że wydatek poczyniony przez przedsiębiorcę, posiadającego własną działalność gospodarczą na całkowicie nowy sprzęt komputerowy może być znaczny. Każdy szuka więc oszczędności. Komputery poleasingowe okazują się wówczas właściwą ścieżką, oferując niezłą jakość za całkiem rozsądną cenę. Czasem trzeba (bądź warto) dopłacić za kilka nowych podzespołów, które dodadzą naszemu komputerowi poleasingowemu skrzydeł, jednak zwykle nie jest to koniecznością, gdyż rynkowa oferta jest obecnie niezwykle bogata i każdy znajdzie odpowiadającą jego potrzebom specyfikację. Naprawa komputerów poleasingowych jest też tańsza z uwagi na dużą dostępność części zamiennych. Poza tym jest to sprzęt z „górnej” półki i przy niewielkich uszkodzeniach warto go naprawić. Sprzęt ten jest oferowany z gwarancja do 3 do 12 miesięcy , warto więc wybrać dostawcę który jest na rynku już jakiś czas, ma dobrą opinię i zapewni 12 miesięczny okres gwarancji. Uchroni nas to przed przykrymi niespodziankami związanymi ze zniknięciem firmy z rynku – a co za tym idzie i naszej gwarancji na sprzęt, a ewentualna wizyta w gwarancyjnym serwisie komputerowym  nie będzie niemiłym doświadczeniem.

Serwis komputerowy zapewnia szybkie naprawy sprzętu i oprogramowania nie tylko w siedzibie stacjonarnej, ale i u klienta w domu. Na stronie internetowej tego cenionego serwisu mogą Państwo zapoznać się z dostępnymi usługami. Naprawa komputerów i laptopów jest szybka, profesjonalna i bardzo dokładna. W ofercie jest np: naprawa i modernizacja sprzętu komputerowego, instalacja i konfiguracja systemów operacyjnych Windows, wymiana dysku, wymiana klawiatury, konfiguracja sieci przewodowych i bezprzewodowych Wi-Fi, profesjonalne składanie komputerów, naprawa komputerów i laptopów, skuteczne usuwanie wirusów, czy instalacja programów antywirusowych.
Co ciekawe serwis komputerowy zapewnia usługę pogotowia komputerowego czyli szybkie naprawy sprzętu i oprogramowania w domu Klienta. Doświadczony informatyk po wstępnej diagnozie ocenia problem, a następnie proponuje usługę na miejscu, oczywiście jeżeli jest to możliwe lub w serwisie komputerowym w przypadku poważniejszej naprawy.

Rozglądając się za nowym sprzętem komputerowym warto nie polegać wyłącznie na ograniczonej ofercie marketów z elektroniką. Owszem, są tam dostępne zestawy komputerowe, jednak za nowy sprzęt przyjdzie nam nieraz słono zapłacić. Tymczasem zestaw komputerowy o podobnych parametrach możemy dostać wyraźnie taniej w salonach handlujących komputerami poleasingowymi. Owszem, naszemu nowemu nabytkowi będziemy musieli zapewne wybaczyć kilka zadrapań i rys, jednak wnętrze takiego komputera zazwyczaj nie stwarza problemów. Komputery poleasingowe są wykorzystywane intensywniej (w końcu pochodzą głównie z firm i musiały na siebie zarobić), ale też są to zwykle jednostki klasy biznesowej, a więc lepszej jakości i bardziej trwałe. Potrafią one wytrzymać dużo więcej niż przeciętny komputer. Słabe specyfikacje w takich maszynach trafiają się rzadziej. Zwykle są to urządzenia do na prawdę intensywnej i wydajnej pracy. I między innymi dlatego warto je polecić. Komputer poleasingowy odpowiednio dobrany do naszych potrzeb z całą pewnością nas nie zawiedzie.