Windows 10 – przetestuj nową wersję systemu operacyjnego Microsoft.

windows 10 serwis komputerowy warszawaMicrosoft zaprezentował kolejną wersję systemu operacyjnego Windows noszącą numer 10.

Najważniejszą informacją dla użytkowników systemów Windows 7, Windows 8 oraz Windows 8.1 jest zapewnienie iż będą mogli dokonać aktualizacji do „10” za darmo. Niestety użytkownicy poprzednich systemów (Windows Xp i Windows Vista) będą musieli zakupić nowy system Microsoftu.

System na trafić do sprzedaży w pod koniec tego roku.

Dla niecierpliwych, którzy chcieli by już dziś wypróbować Windows 10, producent udostępnił możliwość pobrania wersji  testowej systemu.

Ze strony Microsoftu (http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview-download) można pobrać Windows Technical Preview   w interesującej nas wersji ( wersja polska lub angielska z  wirtualną asystentką Cortana). Wystarczy się zarejestrować i postępować według instrukcji.

Pojawienie się nowej wersji testowej nie oznacza konieczności ponownej instalacji tego systemu dla osób które zainstalowały poprze jego poprzednią wersję,  gdyż aktualizuje się on do najnowszej wersji poprzez  Windows Update.

Ze względu na fakt, że jest to wersja testowa, Serwis Komputerowy Warszawa  nie zaleca pracy w tym systemie i proponuje testowanie go na komputerach nie przeznaczonych do codziennej pracy lub z wykorzystaniem programów do wirtualizacji (np. VirtualBox , VMware  itp.)

Windows 10 ma oferować możliwość łatwej pracy na wielu urządzeniach, co ma zapewnić możliwość łatwego przełączania widoków systemu dla pracy na komputerach PC, tabletach, telefonach oraz konsoli Xbox.

W tym wydaniu systemu ma powrócić zgodnie z oczekiwaniami użytkowników PC – Menu Start  jednak w trochę innej formie niż dotychczas – połączone z kafelkami interfejsu Modern. Pojawia się też funkcja wirtualnych pulpitów znana z innych systemów operacyjnych.

Microsoft udostępnił do przetestowania nowe menu Start oraz funkcję wirtualnych pulpitów i to na tych dwóch elementach warto skupić swoją uwagę.

Serwis Komputerowy Warszawa życzy owocnych testów i zaprasza do korzystania ze swoich usług.